Отпуск гледане на дете

Изпратено от maria на Съб., 12/04/2010 - 16:12

 

През м.09.2010г. изтича отпускът ми за отглеждане на дете до 2г. Следва да се върна на работното си място. Имам ли право на платен год.отпуск за тези 2 год., когато съм била в майчинство и може ли работодателя да ми откаже такъв?

Отпуск гледане на дете

 

След изтичане на отпускът за отглеждане на дете до 2г. възраст по чл. 164 от КТ , вие имате право да поискате от работодателя да ползвате платения си год.отпуск за съответния период / според чл.155,ал.1 от КТ/. Според чл.178 от КТ: Забранява се компенсиране на платения годишен отпуск с парични обезщетения освен при прекратяване на трудовото правоотношение.

Нов коментар

---------
CAPTCHA
Този въпрос е за тестване дали сте човек и да се предотврати автоматизиран спам.